אילו האתרים שאסור לכם לפספס !

5 האתרים שאסור לכם לפספס!

תופעת האינטרנט מסתמנת כבר היום כמהפכה הגדולה ביותר מאז המהפכה התעשייתית.

זה בלתי נתפס כמה קל היום לקרוא, ללמוד, ליצור קשרים, לצפות ולשוטט בין שטף של אנשים, פרטים ואינפורמציה מכל מקום ובכל שפה – אינסוף של מידע עומד לרשותנו. מנגד חייבים לומר שהרשת לא חפה מטעויות והטעיות, אני לא מדבר רק על תופעת ה”פייק ניוז” שרק מתדרדרת עם הזמן אלא הרשת גם עמוסה (לעייפה) בים של מידע חלקי ולא מבוסס, טורי דעה, מאמרים ומחקרים פסאודו-מדעיים, ובעיקר, וזה הזן הנחות ביותר, אתרים רבים הנגועים באינטרסים שטופי זימה שיווקית לא עלינו…

כעת, וכשירות לקוראיי הנאמנים, החלטתי לרכז עבורכם את נבחרת האתרים הבולטים, המקצועיים והשימושיים ביותר כיום ברשת שהינם בבחינת אתרי-חובה שיסייעו לכם להתמצא במרחב-הנדל”ני כיום – יעלו אחר כבוד האתרים הבאים:

1. GovMap – GovMap הוא למעשה ה-אתר מפות הרשמי של מדינת ישראל. האתר מעוצב בצורה נקיה ופשוטה ובנוי משני חלקים בלבד – שורת חיפוש ומפה.

איך מתחילים? פשוט! מזינים כתובת מסוימת שם תוכלו לקבל זום אין של המיקום הגיאוגרפי ואת “תעודת הזהות” של הנכס (גוש/חלקה). בשלב זה תוכלו להעמיס קשת של שכבות ואינפורמציה שהאתר מציע ביחס לנכס – ממידע על עסקאות בסביבה, למיקום גני ילדים, בתי ספר, קווי אוטובוס בסביבה, תחנות רכבת ואפילו אנטנות סלולאריות ורמות קרינה בסביבה. עכשיו זה לא מסתכם רק בזה – אם תמשיכו לשחק באתר תוכלו לקבל תכניות בנין עיר, בנוסף לנתונים סטטיסטיים על האזור, השכונה, העיר שלכם ואפילו לבצע מדידות וניתוחים מרחביים סופר מגניבים.

הכלי הזה כל כך חשוב, נוח ויעיל – שאני עדיין לא מאמין שזו יוזמה ושירות של המדינה. מה שעוד יותר לא מובן מאליו –  שהוא מתעדכן חדשות לבקרים במגוון תחומים ונושאים לבחירתכם.

2. רשות מקרקעי ישראל רשות מקרקעי ישראל (רמ”י) מנהלת מטעם המדינה את קרקעות מדינת ישראל, רשות הפיתוח והקרן הקיימת לישראל.

רמ”י, הידועה ומוכרת יותר בשמה הקודם (“מנהל”), היא עדיין גוף מסועף, איטי ומאוד בירוקרטי. אולם, בשנים האחרונות במסגרת הרפורמה שעבר, יש משב רוח של שינוי באוויר. האתר המחודש של רמ”י שעלה לאוויר זה מכבר כולל מלבד העיצוב המודרני הרבה יותר מידע ושקיפות, שזה לכשעצמו הרבה יותר ממה שהציע בעבר.

האתר מנגיש בצורה נוחה וידידותית מגוון רב של קטגוריות ונושאים לעיון. ראשית, האתר מהווה מקור מרכזי למסמכי תב”ע בכל הארץ (תקנון, תשריט ונספחים), שנית, האתר מציע אפשרות לעיון ואיתור מכרזים קודמים וקיימים, בנוסף לפירוט של החלטות מנהל וכלה בדפי מידע בנוגע לנכסים ספציפיים.

עוד ניתן ללמוד על תכניות עתידיות שהרשות מתכננת, קיים שירותי מידע טלפוני, מוקד פניות ציבור ואפילו לא תאמינו, יש אפשרות לצ’אט עם נציג.  

3. אתר הנדל”ן הממשלתי –הבית לנתוני הנדל”ן הממשלתי כך החליטו לשווק את האתר הנוכחי, והאמת זה די מדויק. האתר מחליף למעשה את הגרסא הקודמת של אתר רשות המיסים (“מידע נדל”ן” שעדיין קיים וניתן לשימוש באם תרצו).

באתר נתונים אודות נכסים ועסקאות שעברו טיוב וסינון מתוך מסדי הנתונים השונים של משרדי הממשלה העוסקים בתחום הנדל”ן.

אתר הנדל”ן הממשלתי הבין, אמנם קצת באיחור, את הצורך לא רק של אנשי המקצוע בבדיקת עסקאות במקרקעין, אלא של כלל הציבור באינפורמציה ובשקיפות ולכן יצא בגרסא ידידותית, קלה ומעודכנת בה ניתן לחפש מידע על נכסים ועסקאות על גבי מפה, בחיפוש חופשי לפי פרטי גוש/חלקה, שכונה או כתובת.

4. אתרי GIS  – השם GIS הינו ראשי תיבות של Geographic Information System  או בשמו העברי: מערכת מידע גיאוגרפי (“ממ”ג”).

הממ”ג הוא אוסף כלי עבודה לניתוח גיאוגרפי דיגיטלי. כיום, בערים רבות בישראל, קיים אתר GIS עירוני בו תוכלו להסתייע במגוון כלים רלוונטיים לנכסים בגבול המוניציפלי של אותה עיר. כמו בהרבה תחומים העיר ניצבת העיר תל אביב בחזית ומציעה אתר GIS מרשים שמכיל מספר רב של יכולות – ממש כמו באתר הממשלתי GovMap מציע האתר קולקציה רחבה של שכבות בפירוט מרשים ובמגוון תחומים ביניהם – בחירת סוגי מפות (באיכויות גבוהות ומעודכנות), שכבות מקרקעין (גבול שכונה, גבולות גוש וחלקות), מידע על תכנון (מאושר ומוצע), תחבורה (קווי רכבת, רכבת קלה, תחנות וכו’), מבנים ציבוריים, ייעודי קרקע ומה לא?

בקיצור כדי להבין מה זה ניתוח גיאוגרפי דיגיטלי – כנסו לאתר העירוני של ת”א ותבינו במה מדובר – זה באמת אינסוף של אינפורמציה בצורה נוחה ומגונדרת שתעיף לכם את הפוני.

5. משרד המשפטים – צפייה והפקת נסח טאבו מקוון – ממש לאחרונה יצא עידכון לאתר הוותיק של משרד המשפטים שמאפשר צפייה והפקה של נסח טאבו. זה האתר הרשמי (והיחיד מבחינתכם) להוצאת נסח טאבו במחיר בסיסי של 15 ₪ – כל אתר אחר מהווה אתר כזב שכל תכליתו זה לעקוץ מכם כמה שקלים נוספים על תיווך על לא עוול בכפכם. אז שלא יעבדו עליכם! 

נו עדיין לא הכנסתם למועדפים ? ?

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Copy link
Powered by Social Snap